Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Spotkanie na niebie...

8 września na sferze niebieskiej spotkają się trzy jasne obiekty - Księżyc w ostatniej kwadrze, największa planeta Układu Słonecznego, czyli Jowisz oraz Aldebaran - najjaśniejsza gwiazda konstelacji Byka.

Do pierwszego spotkania dojdzie w sobotę nad ranem, o godz. 2.27. Wówczas w odległości 4,5 stopnia od Aldebarana znajdzie się Księżyc. - Z czasem odległość obu ciał będzie rosła, ale wraz z oddalaniem się od Aldebarana Srebrny Glob będzie zbliżał się do jasnego Jowisza. Najbliżej niego znajdzie się o godz. 13.13 naszego czasu, kiedy to dystans dzielący oba ciała wyniesie tylko pół stopnia. Niestety, o tej porze w Polsce jest dzień i zjawisko to w pełnej krasie będą mogli podziwiać obserwatorzy znajdujący się w Ameryce Północnej i Środkowej.

Polskim miłośnikom astronomii pozostaje wyjść na obserwacje 8 września nad ranem. - Godzinę przed wschodem Słońca, czyli około godz. 5 naszego czasu, cała trójka -Księżyc, Aldebaran i Jowisz - będzie świecić bardzo wysoko, bo około 55 stopni nad południowym horyzontem. W tym momencie odległość Księżyca od Jowisza będzie wynosić niespełna 4 stopnie, a Księżyca od Aldebarana około 5 stopni.

źródło:odkrywcy.pl

foto:wolnaludzkosc.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)