Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

13 marca wieczorem będzie można zobaczyć kometę

Wieczorem, nad zachodnim horyzontem kilka stopni poniżej księżyca będzie widoczna gołym okiem kometa PanSTARRS. Kometa przez kilka dni była widoczna na południowej półkuli, a od 10 marca upiększa niebo nad półkulą północną.

Dziś będzie ją można znaleźć w niewielkiej odległości od księżyca - wyjaśnia Karol Wójcicki z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Po zachodzie słońca, około godziny 18.30, jeżeli nie będzie na niebie chmur, należy szukać nieco poniżej "młodego" księżyca rozmytego jasnego punktu z jasnym warkoczem.

Karol Wójcicki wyjaśnia, że kometa PanSTARRS przybywa z najdalszych zakątków układu słonecznego, z tak zwanego Obłoku Oorta. Kometa PanSTARRS, należy do obiektów cyklicznie okrążających słońce. Jednak, jak wyjaśnia Wójcicki, my jej już nie zobaczymy, ponieważ nad Ziemią ponownie pojawi się za 110 tysięcy lat.

Karol Wójcicki wyjaśnia, że kometa PanSTARRS nie jest wyjątkowa. Jak inne jej podobne zjawiska składa się z lodu i w wyniku zbliżania się do słońca, pod wpływem rosnącej temperatury lód zamienia się w parę, która z różnymi pyłami tworzy niezwykle widowiskowy warkocz.

Kometa PanSTARRS będzie widoczna jeszcze przez kilka dni jednak, w miarę upływu czasu jej jasność będzie coraz mniejsza.

A w listopadzie fascynatów zjawisk na niebie czeka prawdziwa gratka, ponieważ właśnie wtedy pojawi się kometa C/2012 S1, która będzie prawdopodobnie najjaśniejszą kometą od dziesięcioleci.

źródło: Interia.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)