Firmy -->
facebook zgon

Tragiczna śmierć złotego medalisty IO

Złoty medalista olimpijski z Pekinu, znakomity brytyjski żeglarz Andrew "Bart" Simpson, poniósł śmierć w wyniku wypadku, do jakiego doszło w Zatoce San Francisco w czasie treningu zespołu Artemis Racing przed regatami o Puchar Ameryki. Simpson został uwięziony pod przewróconym katamaranem na 10 minut. Choć szybko udzielono mu pomocy, życia 36-letniego mistrza olimpijskiego nie udało się uratować.

Gdy jacht "Artemis" przewrócił się w czasie treningu, wszyscy członkowie załogi znaleźli się w wodzie. Jednak dwóch z nich, w tym Simpson, zostali uwięzieniu pod kadłubem. Według straży pożarnej San Francisco Simpson wraz z drugim żeglarzem przebywali pod kadłubem katamaranu o długości 22 metrów przez około 10 minut.

Gdy jacht "Artemis" przewrócił się w czasie treningu, wszyscy członkowie załogi znaleźli się w wodzie. Jednak dwóch z nich, w tym Simpson, zostali uwięzieniu pod kadłubem. Według straży pożarnej San Francisco Simpson wraz z drugim żeglarzem przebywali pod kadłubem katamaranu o długości 22 metrów przez około 10 minut.

- Cały zespół Artemis Racing jest zdruzgotany tym, co się wydarzyło. Z głębi serca składamy kondolencie żonie Andrew i jego rodzinie. To był tragiczny dzień. Nasze myśli są z żoną Andrew i jego dziećmi, a także z resztą zespołu. To szokujące doświadczenie - dodał dyrektor wykonawczy zespołu Paul Cayard.

Tragiczny wypadek złotego medalisty z Pekinu jest wielkim ciosem dla całego środowiska żeglarskiego w Wielkiej Brytanii. - Wiadomość o śmierci olimpijskiej gwiazdy Andrew "Barta" Simpsona to totalny szok. Moje myśli są z jego rodziną - wyznał sir Clive Woodward, szef Brytyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Andrew Simpson był podwójnym medalistą olimpijskim. W 2008 roku wraz z Iainem Percym, obecnie dyrektorem sportowym i taktycznym Artemis Racing, wywalczył w klasie Star złoto. Cztery lata później na akwenach olimpijskich w Weymouth zdobył srebro IO w Londynie. Miał też w dorobku cztery medale mistrzostw świata (w tym złoto w klasie Star z 2010 roku) i trzy medale mistrzostw Europy.

36-letni Simpson był członkiem załogi katamaranu "Artemis", który - wraz z drugą jednostką - ma wziąć udział w regatach reprezentując Szwecję. Regaty o Puchar ameryki mają odbywać się w okresie od lipca do września br.

źródło: Wp.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)