Firmy -->
facebook zgon

Polscy żołnierze w Afganistanie oddali hołd polgłemu koledze

Polscy żołnierze w Afganistanie pożegnali swojego kolegę - plutonowego Jana Kiepurę, który zmarł w wyniku odniesionych ran po wejściu na przydrożną minę pułapkę. Na płycie lądowiska bazy Ghazni, by oddać hołd poległemu przed jego ostatnią drogą do kraju, zebrali się polscy i amerykańscy żołnierze oraz pracownicy wojska Sił Zadaniowych "Biały Orzeł". "W podniosłej atmosferze skupienia i zadumy wprowadzona została przez kapelana XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, księdza ppłk. Piotra Kowalczyka, trumna z ciałem św. pamięci Jana Kiepury, nad którą pochylając głowy odmówiono modlitwę za zmarłych." - pisze rzecznik prasowy PKW Afganistan, mjr Dariusz Osowski.

W Afganistanie śmierć poniosło już 40 Polaków - żołnierze i cywilny ratownik medyczny.

Plutonowego Kiepurę pożegnali dowódca Polskich Sił Zadaniowych gen. bryg. Marek Sokołowski oraz jego zastępca, ppłk Artur Warwas oficer 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

"Śmigłowce z trumną oraz żołnierzami uczestniczącymi w ostatniej drodze plutonowego Jana Kiepury wzbiły się w powietrze i wykonały przelot nad miejscem zbiórki. Z pokładu eskortującego śmigłowca Mi-24 wystrzelono flary jako salut w hołdzie poległemu" - przekazał rzecznik PKW Afganistan.

"Janek poniósł śmierć w wyniku ran, jakich doznał po wybuchu miny. Jego pluton brał udział z osłonie zespołu amerykańskich saperów, którzy oczyszczali drogę H-1 z min pułapek i materiałów niebezpiecznych" - pisze mjr Dariusz Osowski.

Plutonowy Jan Kiepura pełnił służbę wojskową od 2007 roku. Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy drużyny w 1. batalionie strzelców podhalańskich, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Był doświadczonym żołnierzem, instruktorem walk w bliskim kontakcie. Była to jego druga misja poza granicami kraju. Wcześniej służył w składzie szóstej zmiany misji w Afganistanie. Był żonaty, osierocił dwóch synów, miał 35 lat.

W Afganistanie służy obecnie około 1800 żołnierzy i pracowników polskiego kontyngentu wchodzącego w skład sił ISAF.

źródło: Wp.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)