Firmy -->
facebook zgon

Włodzimierz Szomański zginął w wypadku

W wypadku samochodowym pod Siedlcami zmarł Włodzimierz Szomański, założyciel i lider zespołu Spirituals Singers Band. Bus wiozący członków zespołu na koncert z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi krajowej i uderzył w barierkę. Sześć osób jest rannych, w tym jedna ciężko.

Grupa świętowała ostatnio jubileusz 35-lecia, śpiewając na koncertach galowych standardy muzyki jazzowej, gospelowej, a także piosenki Beatelsów w aranżacji Włodzimierza Szomańskiego, uhonorowanego medalem Gloria Artis za zasługi dla polskiej kultury.

W swojej wieloletniej karierze zespół występował w Polsce i za granicą, na prestiżowych festiwalach, m.in. Jazz Jamboree, Wratislavia Cantans czy na festiwalu w Sopocie. Nagrywał płyty z różnorodnym repertuarem. Muzycy obwołani w latach 90. ubiegłego wieku najlepszą polską jazzową grupą wokalną nie odmawiali również udziału w koncertach charytatywnych, a jeden z programów dedykowali Janowi Pawłowi II.

Najbardziej znanymi - obok śpiewaka i kompozytora Włodzimierza Szomańskiego - członkami Spirituals Singers Band są Olga Bończyk i Janusz Cedro, którzy po rozstaniu z zespołem z sukcesem kontynuują kariery solowe.

Spirituals Singers Band miał wystąpić w Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach z koncertem-misterium pt. "Santo Subito Litania do polskich Świętych".

źródło: Onet.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)