Firmy -->
facebook zgon

Włochy: zwłoki 30 nielegalnych imigrantów znaleziono na statku

Zwłoki 30 nielegalnych imigrantów znaleźli włoscy żołnierze na małym statku w Cieśninie Sycylijskiej, którym do brzegów Italii płynęło około 600 osób. Według pierwszych ustaleń, uciekinierzy z Afryki stłoczeni na pokładzie, udusili się.

Jak poinformowały włoskie media, tragicznego odkrycia dokonała w nocy załoga jednostki włoskiej marynarki wojennej, która podczas patrolowania Morza Śródziemnego i kanałów przerzutu imigrantów, udzieliła pomocy niewielkiemu statkowi pełnemu ludzi.

Po tym jak kilkuset imigrantów zostało zabranych na włoski okręt patrolowy, na pokładzie ich statku żołnierze znaleźli ciała 30 ofiar przeprawy. Ci, którzy jej nie przeżyli, byli stłoczeni w niewielkiej części kadłuba pod pokładem.

To kolejna tragedia imigrantów u włoskich brzegów w ostatnich miesiącach, w których notuje się rekordowy wzrost exodusu z Afryki.

Od piątku do niedzieli z pokładów siedmiu dryfujących łodzi i statków włoscy żołnierze i funkcjonariusze straży przybrzeżnej uratowali około 1700 osób.

Według najnowszych danych władz, w tym roku do Włoch dotarło drogą morską już 60 tysięcy imigrantów.

źródło: Onet.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)