Firmy -->
facebook zgon

Wtorek dniem żałoby w Zachodniopomorskiem

Z inicjatywy prezydenta RP, w porozumieniu z premierem wojewoda zachodniopomorski ogłosił wtorek (28 września) dniem żałoby na terenie województwa zachodniopomorskiego. W ten sposób zostanie uczczona pamięć ofiar tragicznego wypadku polskiego autokaru pod Berlinem.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech - raport

W związku z żałobą flagi narodowe na budynkach instytucji publicznych w Zachodniopomorskiem zostaną opuszczone do połowy masztu. Wojewoda apeluje o nieorganizowanie w tym dniu imprez o charakterze rozrywkowym, a w razie braku możliwości ich odwołania, o godne uczczenie pamięci ofiar.

Ponadto, dziś rano w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą się wpisywać osoby chcące złożyć wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku.

Po 1989 roku żałobę narodową ogłaszano do tej pory 13 razy. W 1997 upamiętniono 55 ofiar powodzi, następnie ofiary zamachów terrorystycznych na WTC w 2001 i w Madrycie w 2004. Kolejna żałoba została ogłoszona w 2005 roku w związku z katastrofalnym trzęsieniem ziemi i tsunami na Oceanie Indyjskim.

Następne żałoby ogłoszono po śmierci papieża Jana Pawła II, po zamachach w Londynie, na Śląsku po katastrofie budowlanej podczas wystawy gołębi i niecały rok później po wypadku w kopalni "Halemba".

Rok 2007 to żałoba po wypadku polskiego autokaru w Grenoble, a 2008 po katastrofie lotniczej w Mirosławcu i pożarze w hotelu socjalnym w Kamieniu Pomorskim. W 2009 przeżyliśmy żałobę po tragedii w kopalni "Wujek-Śląsk", a w kwietniu 2010 po katastrofie smoleńskiej.

Autor: PKo Źródła: Onet.pl

« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)