Firmy -->
facebook zgon

Rzeszów: wykopali zwłoki i odcięli głowę

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych o wykopanie z grobu zwłok mężczyzny i ich znieważenie. Po pogrzebnie mężczyzny wykopali jego zwłoki, a następnie odcięli mu głowę, którą wraz z trumną włożyli do grobu. Akt oskarżenia został skierowany do sądu w Lubaczowie (Podkarpackie). Oskarżeni to: 58-letni Jan J., jego syn 24-letni Sławomir J. i wnuk - 18-letni Dawid F.

Zastępca prokuratora rejonowego w Lubaczowie Maria Budzianowska poinformowała, że były dwa motywy działania mężczyzn. Chodziło o upozorowanie śmierci Sławomira J., który nie chciał wracać do zakładu karnego po przerwie. Drugim motywem była chęć wyłudzenia pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej. Mężczyźni bowiem wcześniej wykupili na kwotę ponad miliona zł ubezpieczenie na życie Sławomira J.

- Początkowo planowali nawet zabójstwo kogoś podobnego do Sławomira, ale to nie wyszło poza ich plany. Skorzystali z okazji, że w pobliskiej miejscowości zmarł mężczyzna podobny do Sławomira - powiedziała Budzianowska.

Po pogrzebnie mężczyzny wykopali jego zwłoki, a następnie odcięli mu głowę, którą wraz z trumną włożyli do grobu. Korpus natomiast ukryli w bagażniku samochodu Sławomira J., który pozostawili na podwórzu jego domu w miejscowości Witki w pow. lubaczowskim, a następnie podpalili.

Prokurator dodała, że mężczyźni nie będą odpowiadać za chęć wyłudzenia ubezpieczenia, ponieważ żadne dokumenty w tej sprawie nie zostały złożone, nie wydano też aktu zgonu Sławomira J.

- To nie wyszło nigdy poza etap przygotowań, a Kodeks karny w tym wypadku nie przewiduje kary - wyjaśniła.

Sławomir J. odpowie ponadto jeszcze za krótkotrwały zabór mienia oraz jazdę w stanie nietrzeźwości mimo zakazu sądu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Jemu grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Pozostałym - do dwóch lat. Jeden z oskarżonych przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak prokurator nie chciała zdradzić, o kogo chodzi.

Autorzy: mkw, SG Źródła: PAP/foto jelonka.pl

« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)