Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Naukowcy ostrzegają: zostało nam 10 lat

Dziesiąte spotkanie Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej, które odbywa się w Japonii, rozpoczęło się w poniedziałek 18-10-2010r  od odczytania alarmującego raportu, z którego wynika, że środowisko naturalne na naszej planecie "stoi w obliczu największego zagrożenia zniszczeniem od czasów wyginięcia dinozaurów 65 mln lat temu" - podaje bbc.co.uk. Niektórzy naukowcy, uczestniczący w konferencji, ostrzegają, że ludzkości zostało nie więcej niż 10 lat, aby uratować środowisko przed nieodwracalnymi i szkodliwymi dla człowieka zmianami.

Z raportu ONZ wynika, że środowisko naturalne jest coraz bardziej niszczone i degradowane, mimo sukcesów w kwestii jego ochrony w niektórych regionach.

W dokumencie podkreśla się konieczność zastosowania nadzwyczajnych środków ochrony i przywracania naruszonych przez działalność człowieka ekosystemów takich jak lasy, rafy koralowe, rzeki, oceany. Ich degradacja ma wpływ na poziom życia w wielu częściach świata.

Więcej na temat końca świata w Strefie Tajemnic

– Wszelkie życie na Ziemi istnieje dzięki korzyściom płynącym z różnorodności biologicznej w postaci żyznych gleb, czystej wody czy świeżego powietrza – powiedział prowadzący obrady japoński minister środowiska, Ryo Matsumoto.

Z kolei naukowiec Daisetsu Teitaro Suzuki podczas spotkania skonstatował: "Miejmy odwagę spojrzeć w oczy naszym dzieciom i przyznać, że polegliśmy, zbiorowo i indywidualnie" - Jesteśmy blisko "punktu krytycznego", powyżej którego utrata różnorodności biologicznej będzie nieodwracalna. Możemy przekroczyć ten próg w ciągu 10 lat, jeżeli nie wzmocnimy działań na rzecz ochrony środowiska - ostrzegł.

Achim Steiner, dyrektor wykonawczy Programu Środowiskowego ONZ, powiedział: "Sam fakt, że żyjemy na Ziemi powinien dać nam do myślenia i co najważniejsze skłonić do zaprzestania niszczenia fundamentów, które podtrzymują życie na naszej planecie".

Podczas spotkania Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej ma zostać przeprowadzona dyskusja na temat obszernego projektu umowy, przewidującej, jakie środki podjąć, by zapobiec utracie różnorodności biologicznej.

W Nagoi w Japonii zebrali się przedstawiciele ponad 190 sygnatariuszy paktu o różnorodności biologicznej ONZ. Będą obradować przez dwa tygodnie, aby wypracować nowe zasady ochrony środowiska naturalnego na Ziemi – podaje portal bbc.co.uk.

źródło: onet.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)