Firmy -->
facebook zgon

Izrael: Zginęły 42 osoby w ogniu.

Jeszcze około tygodnia potrzeba na ugaszenie największego pożaru w historii  Izraela, który od czwartku pustoszy na północy kraju okolice Hajfy i w którym zginęły 42 osoby , 17 000 osób ewakuowano.

Izraelscy strażacy dużą nadzieję wiążą z wejściem do akcji potężnego amerykańskiego samolotu gaśniczego, skonstruowanego na bazie Boeinga 747. "Evergreen Supertanker", który może zabrać ze sobą do 80 ton środków gaśniczych, ma przylecieć do Izraela w niedzielę. Do gaszenia pożaru ma się włączyć w poniedziałek.

Ogień wciąż utrzymuje się w sześciu rejonach - poinformowało wczoraj wieczorem dowództwo straży pożarnej na konferencji prasowej w Hajfie.

Mimo to policja pozwoliła dzisiaj na powrót do domów części osób ewakuowanych z dzielnicy Denia w Hajfie, jedynej, która została poddana ewakuacji.

Rzecznik dodał, że samoloty-cysterny, które służą do gaszenia ognia, nie mogą latać nocą, a ich loty utrudniają również bardzo silne podmuchy zmiennego wichru.

Można będzie uznać, że ogień jest po kontrolą.

W nocy z piątku na sobotę pożar dotarł do gospodarstwa rolnego,  Nir Etzion i do kolonii domów zamieszkanych głównie przez artystów - Ein Hod oraz do parku przyrody Hai-Bar.

Miejscowości te zostały ewakuowane w czwartek, pierwszego dnia pożaru. Niektórzy ich mieszkańcy natychmiast wrócili i w piątek straż i policja musiały ich ewakuować już z domów stojących w ogniu.

Izraelczycy musieli odwołać się do międzynarodowej pomocy, ponieważ Izrael nie miał sprzętu i urządzeń gaśniczych wystarczających do walki z klęską żywiołową na tak wielką skalę.

źródłlo interia.pl/pap


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wielowyznaniowych - pomoc w załatwieniu formalności - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wielowyznaniowych - pomoc w załatwieniu formalności - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)