Firmy -->
facebook zgon

Ksiądz pod wpływem alkoholu spowodował wypadek a następnie się..

Parafianie z Ochotnicy Górnej (woj. małopolskie) są w szoku. W sobotę przed południem na plebani znaleziono ciało powieszonego proboszcza księdza Zygmunta Kabata.


Według oświadczenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie okoliczności śmierci wskazują na samobójstwo. Sprawę bada prokuratura.

Ks. dr Jerzy Zoń rzecznik Biskupa Tarnowskiego, przyznaje że targnięcie się na życie proboszcza może mieć związek z wypadkiem samochodowym. - Zmarły kapłan, spowodował go w czwartek 5 maja, będąc niestety w stanie nietrzeźwym - informuje rzecznik tarnowskiej kurii. - W wypadku nie ucierpiały osoby trzecie - dodał.

Kolizja, której uczestniczył kierujący po pijanemu ksiądz miała miejsce w Starym Sączu. Ksiądz Marek Mroczek, dziekan dekanatu Krościenko, do którego należy parafia w Ochotnicy Górnej, nie chciał wypowiadać się na temat tragicznego zdarzenia odsyłając do komunikatu z kurii.

Samobójczą śmiercią księdza żyła od soboty cała Ochotnica Górna, która jest częścią gminy Ochotnica Dolna. Zdzisław Błachut, sołtys miejscowości, który wysłuchał podczas niedzielnej mszy świętej informacji o wypadku, był mocno zaskoczony. - Niektóre działania proboszcza w parafii budziły różne opinie wśród parafian, również te negatywne, ale na pewno nie można powiedzieć, żeby ksiądz nadużywał alkoholu - mówi Błachut. - Tym faktem na pewno można być zaskoczonym. Trudno teraz w kontekście tego wydarzenia oceniać jego pracę duszpasterską, ale sam przyznaję, że nie zgadzałem się z proboszczem i nie akceptowałem pewnych jego poczynań - dodał.
« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)