Firmy -->
facebook zgon

Lodowy kościół w Niemczech

1,5 godziny trwała podróż wiernych z Mitterfirmiansreutczykom do najbliższego kościoła w oddalonym o 8 km Mauth podczas bardzo srogiej zimy 1910/1911 roku. Mieszkańcy apelowali do miejscowych hierarchów katolickich o wybudwanie świątyni bliżej nich, ale księża nie wyrazili na to zgody. W formie protestu mieszkańcy miasteczka wyrzeźbili na okres świąt Bożego Narodzenia własny kościół w lodzie. Mieszkancy Mitterfirmiansreut 100 lat później postanowili uczcić swoich przodków. Mieszcząca 200 wiernych budowla o powierzchni 1400 metrów kwadratowych i zwieńczona 17 metrową wieżą miała powstać w połowie grudnia. Tegoroczna zima jednak stanęła na przeszkodzie, w odróżniemiu od wydarzeń sprzed 100 lat, śniegu nie było praktycznie wcale. Tylko sceptycyzm miejscowych hierarchów się nie zmienił. Tamtejszy biskup odmówił konsekrowania świątyni. Budynek powstał dzięki współpracy mieszkańców położonego przy granicy czesko-niemieckiej miasteczka. Pochłoną już ponad 100tyś euro, a nie wiadomo czy będzie przynosił jakiekolwiek zyski. Twórcy świątyni liczą na zainteresowanie niemieckich turystów.

źródło: rmf24.pl

foto:rmf24.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)