Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Techno-msza w kościele

Pomysłodawcą jest kościelny wikariusz Olle Idestrom, który po raz pierwszy zorganizował techno-mszę w kwietniu, aby przyciągnąć młodzież do kościoła. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę. Ekscentryczna msza przyciągnęła tłumy znudzonych wiernych. Kolejna odbyła się w październiku ściągając do kościoła 400 zbłąkanych owieczek.

Sukcesem jest zaskoczony sam wikary. - Nie spodziewaliśmy się, że tak wskrzesimy to miejsce. To niesamowite, że ludzie, którzy normalnie nie uczęszczają do kościoła, chcą uczestniczyć w mszy w piątek – stwierdził Ildestrom. Piątkowe techno wieczory w kościele ściągają nie tylko młodzież. Jak wyznaje Idestrom na kościelnej potańcówce gościł już biskupów, dzieci i nawet 80-latków.

Jednak oprócz sympatyków są i tacy, którzy krytykują inicjatywę. – Dostawałem anonimy z krytyką od ludzi, którzy twierdzą, że Jezus kocha tylko Bacha – mówi Idestrom.

źródło:tvn24.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)