Firmy -->
facebook zgon

Proboszcz sypiał z upośledzoną dziewczyną...

Prokuratura w Bielsku Podlaskim oskarżyła Witalisa G. prawosławnego duchownego o zdarzenia, do których doszło między lipcem 2010 a lutym 2011 roku w Boćkach (woj. podlaskie).

Zdaniem śledczych, co najmniej ośmiokrotnie,  wykorzystując "umiarkowane upośledzenie umysłowe i brak zdolności dziewczyny do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem", doprowadził ją do współżycia oraz do "poddania się innej czynności seksualnej".

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ze względu na charakter sprawy, proces został w całości utajniony. 

Wiadomo jedynie, że na środowej rozprawie sąd słuchał wyjaśnień oskarżonego, przesłuchał też pokrzywdzoną i jej matkę. Proces został odroczony do drugiej połowy lutego, wówczas sąd ma przesłuchiwać świadków z aktu oskarżenia.

Jak podawali wcześniej śledczy, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła matka dziewczyny. Dziewczyna urodziła niedawno dziecko, ale śledczy nie przesądzają, kto jest jego ojcem.

Oskarżony duchowny, który był proboszczem parafii prawosławnej w Boćkach, już tam nie pracuje. Grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Odpowiada z wolnej stopy, prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

źródło:PAP; nasygnale.pl

foto:KMP Elbląg


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wielowyznaniowych - pomoc w załatwieniu formalności - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wielowyznaniowych - pomoc w załatwieniu formalności - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)