Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Barbie niebezpieczna laleczka...

Zakaz sprzedaży Barbie ubranej jak kobiety na Zachodzie ( skąpe ciuszki odsłaniające dużą część ciała, makijaż,) obowiązuje w Iranie od połowy lat 90-tych. Mimo tego w teherańskich sklepach lalka była do niedawna otwarcie sprzedawana. Wymagano jedynie by sprzedawca nie eksponował plastikowej blond piękności, tylko ukrywał ją za innymi, bardziej odpowiednimi zabawkami. Około miesiąca temu sklepy zaczęli odwiedzać funkcjonariusze, żądając usunięcia wszystkich lalek Barbie. 

Informując o zamknięciu sklepów z zabawkami agencja Mehr powołała się w piątek na funkcjonariusza policji, który powiedział, że ze sklepów w Teheranie skonfiskowano Barbie w ramach nowego etapu zwalczania przejawów kultury zachodniej.

Iran w 2002 roku wprowadził na rynek lalczyne rodzeństwo, brata i siostrę Darę i Sarę. To postacie ze szkolnych podręczników, zaprojektowane z myślą o promowaniu tradycyjnych i prorodzinnych wartości.Osiem lat później (2010r.) na rynek trafiła Fatima-lalka o jeszcze bardziej muzułmańskim charakterze, która według producenta miała być odpowiedzią na kulturową inwazję z Zachodu. 

źródłó:tvn24.pl;PAP


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)