Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Mają 29 mm długości...

Brookesia micra to malutki kameleon. Jak donosi BBC, osiąga maksymalnie 29 mm długości. Został odkryty na Madagaskarze przez niemieckich naukowców.

Jaszczurki wychodzą z ukrycia, dopiero gdy robi się ciemno, dlatego tylko wtedy można było je zauważyć, gdyż w dziń zwierzęta te chowają się w ściółce.

Brookesia micra to nie jedyne nowe odkrycie na Madagaskarze. W północnej części tej samej wyspy naukowcy znaleźli jeszcze trzy inne gatunki. Wszystkie znajdowały się na niewielkim terenie wielkości zaledwie kilku kilometrów kwadratowych. Eksperci twierdzą, że może to świadczyć o wrażliwości tych zwierząt na zniszczenia środowiska naturalnego, które może zagrozić ich istnieniu.

Za najmniejsze gady na świecie uważa się gekony gatunku Sphaerodactylus ariasae i Sphaerodactylus parthenopion, które w wieku dojrzałym osiągają zaledwie 18mm długości.

źródło:tvn24.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)