Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Mamut zostanie wskrzeszony...

Połączone siły naukowców z Korei Południowej i Rosji rozpoczęły projekt wskrzeszenia wymarłego przed 10 tysiącami lat mamuta. 

Wasilij Wasiliew z Północno-Wschodniego Uniwersytetu Federalnego w Jakucji (inaczej Republika Sacha, wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej) oraz Hwang Woo-Suk z South Korea's Sooam Biotech Research Foundation, podpisali porozumienie, w ramach którego ich instytuty naukowe będą wspólnie prowadziły prace nad przywróceniem do życia wymarłe mamuty. W projekt zaangażował się również Instytut Genomiki w Pekinie.

Zespół badaczy z Jakucji już od lat 90. XX wieku zajmuje się kolekcjonowaniem mamucich szczątków. Podczas ostatnich prac wykopaliskowych, zrealizowanych w sierpniu 2011 roku w rejonie Jakucka, odnaleźli dobrze zachowany kieł mamuta. Szczegółowa analiza kości wykazała, że zawarty w niej szpik pełen jest doskonale zachowanych komórek, a to otwiera drzwi naukowcom – przywrócenie do życia mamuta może okazać się kwestią zaledwie kilku lat.

Procedurę klonowania, którą zamierzają zastosować naukowcy przy pracy nad „reinkarnacją” mamuta to tzw. transfer jądra komórkowego. Z komórki szpiku kła badacze zamierzają pobrać jądro komórkowe i umieścić je w komórce jajowej słonicy obecnie żyjącego słonia indyjskiego. Gatunek ten jest najbardziej zbliżony do mamuta włochatego – dzieli z nim ponad 98 proc. genów. Komórka jajowa wypełniona jądrem komórkowym pochodzącym od mamuta pod wpływem impulsu elektrycznego, zacznie się dzielić. Tak powstały zarodek zostanie następnie umieszczony w macicy słonia. Naukowcy liczą na to, że zarodek się zagnieździ i ciąża zakończy się sukcesem.

źródło:odkrywcy.pl

foto:Eastnews / SPL


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)