Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Etna znowu aktywna...

W niedzielę Etna, najwyższy i najbardziej aktywny wulkan w Europie, wypluła z siebie kłęby dymu oraz strumień lawy. Była to już jej czwarta erupcja w 2012 roku.

Jak podają włoskie media, obłoki dymu wznosiły się na wysokość siedmiu kilometrów, ale nie stanowiły zagrożenia dla miejscowego ruchu lotniczego. Także lawa okazała się niegroźna - spłynęła na niezamieszkaną dolinę Valle del Bove.

Etna, która góruje nad sycylijskim miastem Katania, często wybucha (tylko w 2011 roku doszło do 18 erupcji wulkanu), lecz rzadko wiąże się z tym jakiekolwiek zagrożenie dla lokalnej ludności.

Za najsilniejszą uważa się erupcję z 1669 roku, kiedy to kompletnie zniszczona została właśnie Katania.

źródło:tvnmeteo.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

VAPOR, kujawsko-pomorskie, Dębowa Łąka

Jesteśmy doświadczoną firmą, która przy pełnej dyskrecji wykona dla Państwa usługi sprzątania po osobie zmarłej. Użyjemy do tego najlepszego i serwisowanego... więcej »


Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)